Alejandro Valverde će se boriti za Giro d'Italia 2018

Sadržaj:

Alejandro Valverde će ciljati Giro d'Italia 2018. prije nego što pokuša osvojiti Svjetsko prvenstvo u Innsbrucku

Alejandro Valverde je postavio svoj marker za sezonu 2018, želeći da cilja Giro d'Italia i Vuelta a Espana pre nego što pokuša da osvoji svoje prvo Svetsko prvenstvo u Innsbrucku, Austrija.

U intervjuu za španske novine El País, 37-godišnjak je podvukao da će njegove ambicije za sljedeću sezonu biti u rješavanju dva Grand Toura prije pokušaja staze za Svjetsko prvenstvo koja bi, na papiru, trebala odgovarati vozaču.

Osim ovoga, Španac će također završiti svoj uobičajeni Ardennes Classics program u potrazi za šestom Flèche Wallonne i rekordnom petom Liège–Bastogne–Liègeom.

'Giro, Vuelta a España i Worlds. Zašto? Ostalo mi je još malo prilika da osvojim Svjetsko prvenstvo. Imam šest medalja, ali bez zlata. A u Innsbrucku je veoma, veoma teško.'

Odabirom da vozi Giro i Vuelta, to sugerira da će Movistar povesti Kolumbijca Naira Quintanu na Tour de France s novim pjevačem Mikelom Landom koji dijeli vodeće dužnosti s Valverdeom na Giru.

Landa je već jasno stavio do znanja svoje namjere za sljedeću sezonu, navodeći da vjeruje da su njegove najbolje šanse za uspjeh Grand Toura na italijanskoj tronedeljnoj trci.

Nakon razočaravajuće sezone, u kojoj Kolumbijac nije uspio u svom dvostrukom pokušaju Giro-Tour-a, Quintana će nastojati da pokvari pokušaj Chrisa Froomea da osvoji peti žuti dres i nada se da će postati sedmi vozač ikada koji je osvojio sva tri Granda Tours.

Valverde je takođe bio upitan o nedostatku Quintane na ovogodišnjoj turneji, na kojoj je uspio da završi samo 12.

Španac se osvrnuo na to koliko je zahtjevan izazov dvojnik Giro-Tour-a, navodeći da Kolumbijac zahtijeva visoka očekivanja od sebe i tima, međutim vjeruje da njegovom saigraču neće trebati puno da se vrati u najboljem izdanju.