Svjetsko prvenstvo: Tom Pidcock pobjeđuje u vožnji na hronometar za juniore

Sadržaj:

Dodano svojim titulama u ciklokrosu, Tom Pidcock je sada juniorski TT svjetski prvak

Tom Pidcock osvojio je juniorsku vožnju na hronometar na UCI Svjetskom prvenstvu nakon nevjerovatno brze vožnje po stazi u Bergenu u Norveškoj.

Britanski jahač osvojio je trku na 21,1km u vremenu od 28:02,15, gurnuvši Antonija Pupija (ITA) na drugo mjesto za 12 sekundi. Filip Maciejuk (POL) završio je podijum.

Pidcock je već bio aktuelni svjetski, evropski i britanski nacionalni prvak u ciklokrosu i britanski nacionalni kriterijski prvak. Takođe je osvojio Junior Paris-Roubaix još u proleće.

Ovaj 18-godišnjak bi trebalo da napravi svoj profesionalni debi u ciklokrosu sledećeg meseca sa Telenet-Fidea Lions-om i priča se da traži Continental road tim za sledeću sezonu.

Pidcock će u petak ući u cestovnu trku kao favorit i malo ko će se kladiti protiv njega da ponese kući još jedan dres.

Staza će se najvjerovatnije završiti sprintom, možda iz smanjene grupe, ali parkovi u klasičnom stilu će igrati Pidcockove snage.