Joaquim 'Purito' Rodríguez vozi utrku brdskog biciklizma Cape Epic

Sadržaj:

Bivši vozač na trci u bojama Bahrein-Meride

Joaquim Rodriguez trenutno vozi legendarnu utrku brdskog biciklizma Cape Epic, u bojama svog poslodavca, Bahrain-Merida pro tima.

Rodriguez, koji je mjesecima prošle godine bio predmet mnogih spekulacija dok je odlučivao da li će nastaviti svoju karijeru kao jahač ili ne, na kraju se pridružio Bahrain-Meridi iz Katusha, a trenutno radi u timu kao član tehničko i mentorsko osoblje. Tokom svoje karijere jahanja osvojio je pet GC podijuma na Grand Tours-u i osvojio i La Fleche Wallonne i Il Lombardia.

Utrka je uparena trka brdskog bicikla koja se održava od 19. do 26. marta u Južnoj Africi, a Rodriguez je u partnerstvu sa kolegom Špancem Joseom Hermidom, koji je osvojio srebro na Olimpijskim igrama u Atini 2004. za brdski biciklizam.

'Imao sam fantastičan početak rada sa Bahrain Merida Pro Cycling Teamom i radujem se što ću se uključiti u jedan od najvećih brdskih biciklističkih događaja na svijetu,' rekao je Rodriguez prije starta. 'Veoma sam motiviran i cijenim priliku da se udružim i učim od Joséa, jednog od najboljih svjetskih trkača na brdskim biciklima. Naš cilj je da nastupimo na najvišem mogućem nivou, a naša skorašnja fizička forma bi nas trebala staviti u vrlo konkurentnu poziciju. Ali iznad svega želimo da se zabavimo i uživamo u ovoj novoj avanturi.'

Par je bio 45. u prologu, za skoro 15 minuta manje od pobednika, ali nakon prve etape - napora od 101km sa 2300m penjanja - su se pomerili na 30. ukupno..