Tom Pidcock proglašen vozačem godine biciklističkog tima Velike Britanije

Sadržaj:

U godini uspjeha Tom Pidcock proglašen je vozačem godine biciklističkog tima Velike Britanije za 2017

Zahvaljujući uspjehu na Svjetskom prvenstvu u različitim disciplinama, Tom Pidcock je proglašen za biciklističkog tima Velike Britanije za 2017. Pidcock je zauzeo svjetsku prvakinju na stazi Katie Archibald i juniorskog svjetskog prvaka u spustu Matt Walkera, zauzevši drugo, odnosno treće mjesto. preko četvrtine glasova javnosti.

Osamnaestogodišnjak je uživao u uspjehu u vožnji cestom i ciklokrosu tokom 2017. godine, osiguravši juniorsku svjetsku titulu u ciklokrosu u januaru prije nego što je osvojio drugi dugini dres, ovog puta na putu, na juniorskom Svjetskom prvenstvu u vožnji na hronometar u Bergenu, Norveška.

Pored ovih titula, Pidcock je osvojio i nacionalne i evropske pobjede u ciklokrosu za juniore i postao treći britanski vozač, nakon Geraint Thomasa i Andyja Fenna, koji je osvojio Paris-Roubaix Juniors.

Druga u glasanju bila je Katie Archibald. Škot je osigurao svjetsku i evropsku dvojku u Omniumu, a uz to je osvojio i evropsku titulu u pojedinačnoj potjeri.

Ove titule su dodane u četiri nacionalne titule osvojene ranije u godini, uz višestruke pobjede na Svjetskom kupu.

Pored Pidcockovog zlata, na razočaravajućem svjetskom prvenstvu na cesti izostavljeni su elitni cestovni vozači Velike Britanije iz uže liste.

I muški i ženski drumski timovi nisu bili u mogućnosti da osiguraju medalju ni u jednoj cestovnoj utrci, a Chris Froome (Team Sky) spasio je bronzu u pojedinačnoj vožnji na hronometar.