Ne savršeno, ali dovoljno blizu': Dan Evans pobjeđuje na Hill Climb Champs; Jocelin Lowden preuzima titulu za žene

Sadržaj:

Dan Evans i Jocelin Lowden odigrali su dominantne performanse kako bi osvojili Britansko nacionalno prvenstvo u brdskom penjanju. Fotografija: Craig Zadoroznyj

Dan Evans i Jocelin Lowden izveli su dominantne nastupe na Hedley Hillu kako bi osvojili muško i žensko Britansko nacionalno prvenstvo u penjanju na brdo.

Obojica su uspjeli ispuniti svoje račune prije utrke kao favoriti za osvajanje titula u Northumberlandu u nedjelju.

Osvojivši svoju drugu državnu titulu, Evans je uspio pobijediti branioca titule Adama Kenwaya na drugom mjestu za pet sekundi s vremenom 3:54:3.

Vrijeme od manje od četiri minute koje je postavio Evans uspio je smanjiti za 15 sekundi trenutni Strava KOM.

Zaokružio je podijum za muškarce Kieran Savage, koji je sa 20 godina napravio impresivnu vožnju kako bi odbranio neke od favorita prije utrke do trećeg mjesta.

Vozeći 44 single chainset sa 11-28 kasetom pozadi, Evans je rekao za Cyclist da je, uprkos tome što njegov tempo ne ide po planu, ipak bio u mogućnosti da ubjedljivo pobijedi drugoplasiranog Kenwaya.

'Prve minute pokušao sam zadržati svoj trud, ali nisam uspio. Trkao sam se s Adamom četiri puta ove godine, sve sa pobjedničkom razlikom od pet sekundi,' rekao je Evans.

'Moj tempo nije bio savršen, ali dovoljno blizu. Oslanjam se na snagu i zamah, a uspon nije bio strm prema uobičajenim standardima uspona.'

U ženskoj disciplini, Jocelin Lowden je nastavila svoju bogatu formu svojom šestom uzastopnom pobjedom u usponu na brdo i osvojila svoju prvu državnu titulu.

Postavivši vrijeme od 4:53:4, Lowden je uspio nadmašiti iznenađenje na drugom mjestu Mary Wilkinson, sa pobjedničkom razlikom od jedne sekunde.

U impresivnom nastupu, višestruka nacionalna šampionka u vožnji na hronometar i profesionalna vozačica Hayley Simmonds uspjela je zaokružiti postolje, dvije sekunde zaostatka od Lowdena.

U juniorskim disciplinama, George Kimber i Corinne Side osvojili su mušku i žensku titulu.