Giglia, Cox i Cundy osvojili zlato na Svjetskom prvenstvu u parabiciklističkoj stazi

Sadržaj:

Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy osvojili su zlatne medalje na dan otvaranja Svjetskog prvenstva u parabiciklističkoj stazi

Reprezentacija Velike Britanije juče je pobjednički počela na Svjetskom prvenstvu u parabiciklističkoj stazi u Italiji, a Megan Giglia, Kadeena Cox i Jody Cundy osvojile su zlatne medalje.

Giglia, nakon svoje rekordne vožnje u C3 pojedinačnoj potjeri ujutru, nastavila je da se takmiči u finalu s Njemicom Denise Schindler, pobijedivši je za više od šest sekundi (iako nije u skladu s njezinim vlastitim rekordom) da bi je preuzela prvi dugini dres. „Pretpostavljam da sam prilično oduševljen“, rekao je 30-godišnjak, koji je parabiciklizam došao tek nakon što je pretrpio moždani udar 2013. godine.'Mislim da još nije sasvim utonuo.

'Ovo je prvi događaj i imam još nekoliko događaja do kraja, tako da pokušavam da ostanem fokusiran na svaki događaj kako se pojave. Onda ću kasnije verovatno imati dosta vremena da razmislim o tome – šta sam uradio dobro i na čemu treba da radim da bih bio još brži sledeći put.'

Slika
Slika

Kadeena Cox, koja je jučer reklasificirana iz C2 u C4 kategoriju - što ju je efektivno suprotstavilo vozačima s manje invaliditetom - ipak je oborila svjetski rekord u vožnji na hronometar s vremenom 37.456. Pobjeda je stavlja u jedinstvenu poziciju da je postala svjetska prvakinja u dva različita sporta nakon pobjede u trci T37 na 100 metara na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u atletici.

'Na kraju dana sve što mogu da uradim je da vozim dva kruga i to sam i uradila', rekla je. 'Donijelo mi je pobjedu. To je ono zbog čega sam došao ovdje da se ne mogu žaliti.'

Jody Cundy, koji je vozio kilometražu za muškarce, kupio je posljednju zlatnu medalju dana sa vremenom 1:04:654. Zaista sam zadovoljan vremenom koje sam proveo, što nam daje dobru formu pred Rio. Imam još puno teškog posla da obavim, ali se zaista radujem sljedećem dijelu procesa.'

Slika
Slika

Sarah Storey i Crystal Lane osvojili su srebro i bronzu u ženskoj vožnji na hronometar C5 500m, dok je Jon Allan Butterworth dodao srebrnu medalju u muškoj vožnji na hronometar C5.

Megan Giglia će danas tražiti svoj drugi dugini dres dok se vozi u vožnji na hronometar C3 500m.