Education First Lachlan Morton završio je četvrti na Three Peaks Cyclocross utrci

Sadržaj:

WorldTour pro se spušta za četiri minute na Three Peaks i 12-struki pobjednik Rob Jebb

Profesionalac WorldTour Lachlan Morton završio je četvrti na tri vrha ciklokrosa u Yorkshireu tokom vikenda. 27-godišnjak je prešao ciljnu liniju na Helwith Bridgeu, sjeverno od Settlea, na četvrtom mjestu, četiri minute zaostatka od pobjednika i legende ciklokrosa Three Peaks Roba Jebba.

Jebb je odnio 12. pobjedu na Three Peaks-u u karijeri i svoju prvu titulu od 2014. godine, rezultatom koji mu je također osigurao pobjedu u kategoriji veterana starijih od 40 godina. Pobijedio je kolegu legendu Three Peaksa Nicka Craiga s razlikom od 30 sekundi kako bi spriječio vozača Scott-UK da osvoji četvrtu titulu.

Drugi dan za Craiga je također vidio da je završio kao prvi u kategoriji muških veterana starijih od 50 godina.

Rezultati i Jebba i Craiga dokazali su da su lokalno znanje i robusno iskustvo korisniji od WorldTour-a na izazovnom terenu Tri vrha.

Godišnja ciklokros trka, Three Peaks se bori sa tri brda u Yorkshire Dalesu kroz 61km trke.

Utrka se penje do vrha Whernside prije nego što se popne na Ingleborough, a zatim Pen-Y-Ghent prije finalne vožnje do kuće na Helwith Bridgeu.

Uz put, staza je podijeljena na 28 km ceste, 33 km neasf altirane površine i konačnih 8 km 'neprevoznog' terena - ovisno o sposobnosti upravljanja biciklom - koji tjera takmičare da trče sa svojim biciklima.

The Education First rider se utrkivao na off-road događaju u Velikoj Britaniji kao dio 'Alternativnog kalendara' svog tima, inicijative za profesionalne cestovne vozače da se takmiče u nizu utrka izvan njihovog uobičajenog kalendara.

Do sada se Morton takmičio u Dirty Kanza, GBDuro i Colorado Trail utrci.