Upoznajte tim koji će podržati Petera Sagana na Tour de Franceu

Sadržaj:

Snažan tim izgrađen oko Saganove borbe za zeleno uz uključivanje Rafala Majke za planine

Bora-Hansgrohe je najavio tim koji će podržati svjetskog prvaka u cestovnim utrkama Petera Sagana na predstojećem Tour de France-u, jer želi da osvoji rekordni šesti dres sa zelenim poenima.

Njemački tim WorldTour odlučio je uzeti desnu ruku Sagan's Classics Daniela Ossa, kao i pobjednika etape Giro d'Italia i nosioca ružičastog dresa Lukasa Postlbergera.

Obojica će se pouzdati u pružanje podrške Saganu na sprint etapama Toura.

Njihova podrška će također biti od vitalnog značaja na etapi 9 do Roubaixa preko kaldrme sjeverne Francuske, na etapu na koju će Sagan nesumnjivo ciljati osvojivši Paris-Roubaix na istim cestama ranije u sezoni.

Iskusni domaći Marcus Burghardt će preuzeti vitalnu ulogu kapetana puta, dok će nedavno okrunjeni poljski nacionalni šampion u vožnji na hronometar Maciej Bodnar ciljati na ponovljeni uspjeh na etapi nakon pobjede na 20. etapi turneje 2017.

Kada trka krene u planine, fokus će se okrenuti na dvostrukog pobjednika planinskog dresa na točkice Rafala Majka. Poljak se borio za formu u 2018. godini, ali je nedavno uspio da završi ukupno šesto na Tour of Slovenia.

Ekipu zaokružuju Gregor Muhlberger i Pawel Poljanski koji će obojica dokazati nezamjenjivu podršku dok se tim bori sa Saganom i Majkom za pobjede i dresove.

Jedno iznenađenje iz ove objave tima je izostavljanje Emmanuela Buchmanna. Nijemac se polako transformirao u kompetentnog trkača sa 10 najboljih u Generalnoj klasifikaciji ove sezone na Itzulia Basque Country, Tour de Romandie i Criterium du Dauphine.

Sagan će ući u ovu utrku tražeći iskupljenje nakon katastrofalne turneje 2017. Nakon što je osvojio 3. etapu do Longwyja, 28-godišnjak se našao izbačen iz utrke samo 24 sata kasnije, za kojeg je ocijenjeno da je namjerno izazvao sudar Marka Cavendisha (Dimension Data) u cilju sprinta na Vittel.

Ovaj potez bez presedana za uklanjanje svjetskog prvaka spriječio je njegovu borbu za šesti uzastopni poen u dresu.

On se ipak vratio nakon ovog neuspjeha osiguravši treći dugini dres u isto toliko godina. Ova sezona je također do sada bila uspješna sa Saganom koji je osvojio Paris-Roubaix, drugi spomenik u njegovoj karijeri.

Tur de Frans 2018. počinje u subotu 7. jula sa ravnom etapom od Noirmoutier-en-L'Ile do Fotenay-le-Comte, etapom koju bi Sagan mogao osvojiti.

Za kompletnu startnu listu do sada posjetite stranicu Cyclist Tour de France ovdje.