Tom Dumoulin frustriran Quintanom i Nibalijem nakon Giro d'Italia Stage 18

Sadržaj:

'Nadam se da će izgubiti mjesta na podijumu', kaže trenutni lider Giroa, optužujući dvojicu vozača da su previše fokusirani na njega

Tom Dumoulin (Team Sunweb) odigrao je impresivnu predstavu na 18. etapi Giro d'Italia, zadržavši ružičasti dres i svoju prednost od 31 sekunde nad 2. mjestom Nairom Quintanom (Movistar) kao Tejay van Garderen (BMC Racing)) je osvojio etapu.

Ali Holanđanin je ipak izgledao frustriran svojim glavnim GC konkurentima - Quintanom i Vincenzom Nibalijem (Bahrein-Merdia) - nakon etape, rekavši da se nada da će njih dvojica izgubiti mjesta na podijumu do cilja u Milanu.

Frustracija dolazi zbog toga što se čini da i Quintana i Nibali svoju pažnju usmjeravaju samo na Dumoulin, dok drugi GC konkurenti, kao što su Thibaut Pinot (FDJ), Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin) i Domenico Pozzovivo (AG2R)), odjahao.

Tokom završnih faza trke se moglo vidjeti kako Dumoulin daje znak i Quintani i Nibaliju da treba da jašu zajedno kako bi potjerali ostale, prije nego što ponovo pokrene pitanje s Quintanom nakon etape.

'Osjećao sam se dobro u finalu. Nisam izgubio vrijeme na Quintanu ili Nibali,' rekao je Dumoulin za Eurosport nakon etape.

'Izgubio sam malo vremena na druge takmičare, jer su se Vincenzo [Nibali] i Nairo [Quintana] fokusirali samo na moj volan.

'Bila je to pomalo čudna taktika jer je i njihovo mjesto na podijumu sada također u opasnosti.'

'Stvarno bih volio da ih vidim kako izgube [podijum] nakon ovakve vožnje,' Dumoulin se tada odvažio.

'[Thibaut] Pinot je zaista dobar kronometar,' rekao je on u vezi sa završnom etapom od 30 km u Milanu, koja dolazi nakon još dvije etape preko planinskog terena.

'Opasnost je što su ga pustili na minut… ali nadam se da će Pinot zauzeti mjesto na podijumu.'

Nakon današnje etape, Pinot je na 4. mjestu, 24 sekunde iza trećeplasiranog Nibalija i 1'36 iza Dumoulina.